22 Nisan 2013 Pazartesi

C.Demir'in Diş Buğdayı ayrıntıları

     Ve dişle çıktı , diş sancılarımız dindi ve kendikendimize ayağa kalkıp oturmaya , gönlümüz alabildiğince emeklemeye başladık. Artık diş buğdayı eğlencemizi düzenleyebiliriz. İlk defa bir organizasyonun her bir parçasını tek tek ellerimizle yaptık. Canım dostlarımla ve ailemle birlikte. 
Diş buğdayının en önemli olması gerekeni çocuğun az da olsa keyif alabilmesi için hareketlerinin kısıtlı olmaması gerekiyor , bu sebeple biz hem Demir'in hemde bizim rahat etmemiz için 6.ayda çıkan ilk dişimizi , 11.ayda tamamlanan 4 dişle (+2 minik hanüz tam çıkmamış) kutladık. 
     
     Diş buğdayımızın her ayrıntısını fotoğraflarla sizinle paylaşıcam, umarım sizlere bir fikir vermiş olurum. 

     Öncelikle bir konsept belirlememiz gerekti,bu genellikle sadece renk ve verilecek hediyelerin tarzı ileilgili oluyor. Biz erkek olduğumuz için mavi,beyaz,haki renklerini tercih ettik.
     Canım dostlarım; Özgecan,Tuğba ve Duygu ya çook teşekkür ederim ve gece geç saatlere kadar bize destek veren eşlerimize de ayrıca saygılar (balkondan bizi korudular;))

     Bizim konseptimizde , tavandan sarkan tül topları,kitap ayracı,magnet,etiketli su şişesi, ev yapımı özel reçel kavanozları(üzerleri kumaş kapaklı -anneciğimin ellerine sağlık), cand bar (renkli sakızlar , çikolatalar ve şekerler , makaronlarr ) diş şeklinde kağıtlar, fotoğraf çerçevesi , sokak kapımızın girişine hoş geldiniz yazısı, dişimizin çıktığını yazan bir duvar süsü, vee en önemlisi "siz yazın C.Demir büyüyünce okusun köşesi) yazdığım eksik birşey varsa da resimlerde tamamlanır.

     Ara nott ;) Yiyecek bölümü ayrıydı , o kısmıma hiç girmiyorum herkes bütçesine ve bulunduğu duruma göre birşeyler muhakkak hazırlayacaktır. 

     Herşeyi kendi ellerimizle yapmamızın en önemli nedeni ; hazır olarak hiç bir ürün bulamamamızdı,aslında vardı ama nedense beğenemedik. Aklımızda olan şeylerle hiç benzemiyorlardı. 

     Artık resimlere başlayalım; çok ta yazacak birşey yok. Ürünleri nereden ve nasıl yaptırdığımı merak ediyorsanız, ve taslaklara ulaşmak isterseniz bana ulaşın size mail ile seve seve iletirim.
Bir gece önceden hazırlanmış kullanılacak malzemelerimiz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder